KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

niedziela, 13 kwietnia 2014

Warsztaty 2RDF - Dzień 5

Pięć dni warsztatów rękodzieła minęło bardzo szybko. Wspaniałe wrażenia, zadowoleni uczestnicy to miód na serce każdego prowadzącego. Wiele wzajemnych inspiracji, nauki i przede wszystkim radości z utworzonych dzieł. 
Bardzo mocno dziękujemy dosłownie wszystkim!!! To było naprawdę WIOSENNE HALO!:)))

Dostajemy mejle z podziękowaniami i pochwałami naszej imprezy, i to jest największą nagrodą za naszą pracę:) Ostatni mejl dotyczył warsztatów filcowania od bardzo zadowolonej uczestniczki. A co się na warsztacie działo? 
"Na warsztatach poznajemy uroki i tajniki kolorowego i kosmatego filcu czesankowego, którego to uczymy się ujarzmiać przy pomocy specjalnych igieł, tzw. metodą filcowania „na sucho”. Na pewno nieraz zastanawialiście się jak powstają robione ręcznie drobne, przestrzenne filcowe wyroby. Na dobry początek spotkania zaczynamy naszą przygodę od ufilcowania ręcznie kulki filcowej, na przykładzie której obserwujemy w jaki sposób zachowuje się przędza filcowa.  Jak już zaznajomimy się ze sposobem formowania filcu  metodą „na sucho” to w ramach zajęć, przy relaksującej muzyce, wykonujemy biżuterię filcową, do wyboru, np.  broszkę, kolczyki, naszyjnik, drobiazg typu zawieszka na breloczek lub może coś jeszcze innego co podpowie Wam nieograniczona i niezgłębiona fantazja" [Magda, prowadząca warsztat filcowania podczas 2 edycji Ręki Dzieła Fest]

FOTORELACJA
Warsztat Filcowania


piątek, 11 kwietnia 2014

Warsztaty 2RDF - dzień 4

Warsztat szycia eko zabawek. Cieszył się ogromną popularnością. Wspaniale, że zapisało się sporo mężczyzn (Panowie! Na prawdę imponuje nam, że umiecie szyć!!!). Oto, jak prowadząca Anna Suchecka [Eko Fantasmagorie] wspomina warsztaty:
"Przez ostatnie dni poznałam kilkadziesiąt osób w różnym wieku, różnej płci, które z wielkim zaangażowaniem i chęcią nauczenia się nowych technik rękodzielniczych przybyły na nasze warsztaty. Były to osoby nie mające nigdy do czynienia z szyciem ręcznym jak i osoby bardziej doświadczone. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, co nie ukrywam bardzo mnie uradowało. Wszyscy poradzili sobie doskonale z uszyciem skarpetkowych króliczków, małpek i kotków. Wszyscy zasługują na medal z kreatywności i samozaparcia. Każdy opuścił warsztaty zrelaksowany, wyciszony, z uśmiechem na twarzy i z wielką dumą w sercu. Dumna jestem również ja. Bardzo Wam dziękuję moi drodzy uczestnicy za kreatywnie spędzony czas, za miłe pogawędki podczas szycia" 

FOTORELACJA

Warsztat Szycia Eko Zabawek: 


czwartek, 10 kwietnia 2014

Warsztaty 2RDF - dzień 3

Czego uczymy się na warsztatach?
" Podczas zajęć malarskich ćwiczymy kompozycję według "pajęczyny wyobraźni". Następnie każdą przestrzeń wypełniamy kolorem. Jednak paleta barw ogranicza się tylko do dwóch podstawowych kolorów, które dostają uczestnicy warsztatów i stopniowo mieszając je, szukają kolejnych pełnych barw i odcieni. To ćwiczenie rozwija estetykę zestawiania kolorów, odkrywanie uzyskiwania kolorów z barw podstawowych. Jest jeszcze wiele zalet tego warsztatu, o czym można się przekonać przychodząc na niego:)"

"Warsztat Przerabiania Ubrań to pomysł świeży, ale bardzo trafiony. Ćwiczymy trzy metody przeróbek: wiązankę, przeplatankę i malowanie na tkaninie. To wszystko po specjalnym pocięciu koszulki, ponieważ właśnie koszulkę (zwykły prosty t shirt do pocięcia) wzięłyśmy na tapetę:) Na koniec zajęć każdy wykonuje sobie naszyjnik z bawełnianych sznureczków i ćwieków. Fajna pamiątka i totalny sposób zmiany koszulki na biżuterię!"

FOTORELACJA

Warsztat Przerabiania Ubrań:


środa, 9 kwietnia 2014

Warsztaty 2 RDF - Dzień 2

Dzień drugi.
Od 16 na drugim piętrze znów pojawiło się pełno pędzli, szmatek, włóczek, igieł, nożyczek oraz kreatywnych uczestników warsztatów.

FOTO - Warsztat Szycia Eko Zabawek:


wtorek, 8 kwietnia 2014

Warsztaty 2RDF - dzień 1

Pierwsze grupy zebrały się na 2 piętrze kina. Rozpoczęło się malarstwo, szycie, filcowanie i przerabianie. Prowadzący dumni z uczestników, a uczestnicy zadowoleni pełni nowych umiejętności.
Warsztaty:
Malarski - prowadząca Anna Jur (Szarakowo)
Szycia Ekozabawek - prowadząca Anna Suchecka (Eko Fantasmagorie)
Filcowanie - Magdalena Gola (Wszechpracownia)
Przerabianie Ubrań - Anna Jur

FOTORELACJA - DZIEŃ 1 

piątek, 4 kwietnia 2014

ES FLORES

Emilia:
Wycinam, szyję, sklejam  by rozjaśnić uśmiechem dzień małym i dużym. Uwielbiam łączyć soczyste kolory filcu z deseniami materiałów Vintage.
Hand made: 
Biżuteria na kolorową ludową nutę oraz broszki uśmiechoszki
Zabawki-zwierzaki tulaki
Akcesoria

EKOFANTASMAGORIEAnia:
Jestem dobrze zorganizowaną mamą dwójki małych dzieci na pełen etat. Dodatkowo prowadzimy z mężem Pracownię Szkła Artystycznego „Sucheccy Art”. Mimo w pełni zagospodarowanego czasu, czegoś mi jeszcze brakowało. Realizowania swoich pasji i marzeń. Już jako mała dziewczynka bawiłam się igłą i nitką. Szyłam miniaturowe lale i robiłam im łóżeczka z pudełek po zapałkach z ręcznie szytą pościelą. Przez całe moje dzieciństwo miałam kontakt z różnego rodzaju twórczością i technikami. Tato artysta plastyk, siostra uzdolniona manualnie, babcie robiące cuda na szydełkach i drutach… Dopiero w 2011r dojrzałam do tego, żeby zaprezentować swoje prace szerszemu gronu osób i założyłam fanpage https://www.facebook.com/EkoFantasmagorie oraz  www.eko-fantasmagorie.blogspot.com dla eko rodziców i nie tylko.
Znajdziecie tam pomysły na zabawki i akcesoria dla najmłodszych oraz mnóstwo porad jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem.
KONTAKT:
Ania poprowadzi również warsztaty "Szycia eko zabawek":

Nie trzeba mieć wybitnych zdolności manualnych, maszyny do szycia i sterty materiałów aby zrobić Eko Przytulaka dla swojego dzieciakaJ Na warsztatach pokażę Wam, jak można przy odrobinie chęci oraz własnymi rękami  wyczarować mięciutkiego pluszaka z rzeczy, które znajdziecie u siebie w domu. Być może właśnie ta maskotka będzie ukochana, ulubiona, wymarzona i będzie towarzyszyła dziecku w najważniejszych momentach jego życia.czwartek, 3 kwietnia 2014

ANNA JUR

Zaczęło się od bazgrania książek z bajkami. Kolejne prace plastyczne, czy to w zaciszu domowym, czy na szkolnej lekcji, sprawiały mi najwięcej przyjemności. A że człowiek tak jest skonstruowany, że ciągnie go do przyjemności, to malowałam i malowałam. Przez kilka lat chodziłam do pracowni głogowskiego malarza (pochodzę z Głogowa) i tam "liznęłam" trochę techniki, trochę inspiracji, trochę otwierania wyobraźni jeszcze bardziej. Pewnej nocy przyśniłam postacie bez płci i twarzy. Fruwały, skakały, ciągnęły mnie za rękę. Nazwałam je Szaraki, bo nie miały żadnej szczególnej barwy, jednak energia, która z nich biła wykluła moją dewizę: "Szare jest szare dla oka - dla duszy ma wszystkie kolory świata". Takie są Szaraki.
Obrazy maluję głównie w akrylu i oleju. Na wystawie pojawią się cztery nowe prace na papierze, gdzie formy kubistyczne malowane są techniką dwóch kolorów (czary mary stworzone z bazy dwóch barw +czerń i biel).
Mieszkam we Wrocławiu już szesnaście lat. Wsiąkłam w to miasto całym sercem. Działam na bardzo wielu gruntach kulturalnych. To czuję całą sobą i chętnie dzielę się tą pasją z innymi.

SZARAKOWO (szyte na indywidualne zamówienia i malowane ubrania) - link kliknij
www.facebook.com/szarakowo


środa, 2 kwietnia 2014

PAULINA KORBACZYŃSKA

Paulina Korbaczyńska (1981) - wrocławianka. Zajmuje się malarstwem olejnym (tworzy głównie portrety i akty) oraz rękodziełem (szyje Smutne Misie).
Na wystawie w kinie Nowe Horyzonty zaprezentuje kilka portretów. Wernisaż o godz. 12, w sobotę 5 kwietnia.

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

 1. "Obrazy malowane na podłodze, żeby mi sie ręka nie trzęsła" - 23.10.2011 - Mleczarnia we Wrocławiu
 2. "Mogę sie uśmiechnąć, jeśli chcesz" - 15.04.2012 - Wrocławki Klub FORMATY
 3. "Widzę grymas na twojej twarzy, który udaje uśmiech" - 30.06.2012 - Klub pod Kolumnami
 4. "Siedzi mi w głowie" - 23.20.13 - Cafe Rozrusznik
 5. "Skarbonka z przekleństwami" - 24.01.14 - Nowa Cafe

Paulina Korbaczyńska Malarstwo Olejne (link kliknij)


wtorek, 1 kwietnia 2014

ROBERT ROMANOWICZ

Na 2 piętrze kina Nowe Horyzonty od 5 do 13 kwietnia podziwiać będzie można wystawę malarską, złożoną z prac czterech artystów tworzących we Wrocławiu.
Dziś prezentujemy magiczne prace Roberta Romanowicza!
Zapraszamy na wernisaż 5 kwietnia o godz. 12.
-------
Robert Romanowicz. Urodzony w 1976 roku w Miliczu. Obecnie mieszka we Wrocławiu. Równolegle z ukończeniem studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej ukończył także z wyróżnieniem Szkołę Reklamy „Creo” we Wrocławiu.
To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. To wszystko złożyło się na obecną twórczość, pozwoliło osiągnąć swój styl i stać się rozpoznawalnym.
Jego twórczość oparta na połączeniu różnych mediów ma charakter ilustracji, a postaci pojawiające się na Jego obrazach wplatane są w przeróżne historie.
Swoje prace wystawia w galeriach, tych  tradycyjnych jak i internetowych. Dzięki artystycznym portalom internetowym Jego twórczość może być w każdej chwili zaprezentowane jednocześnie niemal w każdym zakątku świata. Oprócz malarstwa zajmuje się tworzeniem instalacji, rzeźb oraz fotografią. Tworzy ilustracje prasowe oraz książkowe.