KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

niedziela, 29 marca 2015

Kiermasz - drugi weekend. Zakończenie festiwalu

Dziś ostatni dzień wiosennej edycji RDF! Jeszcze wiele pięknych rzeczy znaleźć można na stoiskach naszych lokalnych artystów na parterze kina Nowe Horyzonty:)
Zapraszamy wszystkich od godz. 12 do 20!

Dziękujemy twórczym wystawcom, odwiedzającym, wolontariuszom i załodze kina Nowe Horyzonty:) Od kwietnia szykujemy letnią wersję festiwalu Pod Chmurką w Przejściu Żelaźniczym. Zaglądajcie na naszą stronę, tutaj oprócz informacji festiwalowych prezentujemy wrocłąwskich twórców rękodzieła!

A takie cuda znajdują się na stoiskach edycji Wiosna 2015:


sobota, 28 marca 2015

WARSZTATY Dzień 5

Fotorelacja z wczorajszych warsztatów poniżej, a dziś i jutro zapraszamy gorąco na przedświąteczny weekend w kinie Nowe Horyzonty! Piekny kiermasz na parterze to najlepszy sposób na spędzenie nieco mrocznej i deszczowej soboty ;)piątek, 27 marca 2015

WARSZTATY Dzień 4

Ciąg dalszy twórczych zajęć! Podglądali nas przybywający do kina widzowie, w okół pełno śmiechu, rozmów i twórczego skupienia... Fajny dzień. Dziekujemy wszystkim dzisiejszym uczestnikom!

Wianki:


środa, 25 marca 2015

WARSZTATY Dzień 3

Kolejny dzień warsztatów minął, bardzo przyjemny, pełen rozmów, ciekawych pomysłów:)


FOTORELACJA:

Ozdoby Wielkanocne:


wtorek, 24 marca 2015

WARSZTATY Dzień 2

W tym sezonie warsztaty zdecydowanie opanowało SZYCIE. Wśród ozdób wielkanocnych głównie powstawały szyte zajączki i kurki na kształcie serca, z recyklingu wyszyły się wspaniałe zabawki... Było gorąco i czas gonił, że nie zdążyliśmy zrobić zdjęć wianków ale każdy wyszedł choć z małą własną produkcją! Na warsztaty z patchworku powinniśmy założyć podwójny czas! Okazuje się, że ta technika to kawał ciężkiej roboty:)

FOTORELACJA:

Warsztat Ozdób Wielkanocnych:


poniedziałek, 23 marca 2015

WARSZTATY Dzień 1

Podczas 3 edycji RDF Wiosna 2015 codziennie odbywa się blok warsztatowy:
OZDOBY WIELKANOCNE
WIANKI
SZYCIE ZABAWEK Z RECYKLINGU
PATCHWORK
Uczestnicy podczas zajęć podejmują pierwsze kroki w danej technice rękodzieła.
Dzień pierwszy za nami. Było wesoło, kolorowo i twórczo.


FOTORELACJA:

Ozdoby Wielkanocne:niedziela, 22 marca 2015

2 dzień 3 edycji RDF / KOLOROWY KIERMASZ

Od jutra starujemy z warsztatami. Na każdy pełna lista uczestników, na bieżąco będziemy zdawać fotorelacje z ich przebiegu:)

Poniżej trochę obrazków z dziś, w przyszłą sobotę i niedzielę na parterze kina ponownie pojawią się te piękne stoiska, więc mocno zachęcamy do wizyty w kinie Nowe Horyzonty! 


1 dzień / POKAZ MODY / KIERMASZ

Wiosenne Ręki Dzieła Fest rozpoczęte!
Sobota i niedziela to czas na kolorowy kiermasz. Stoiska naszych artystów rozstawione są na parterze kina Nowe Horyzonty (Wrocław) od godz. 12 do 20. Wczoraj i dziś można zapisywać się na darmowe warsztaty, które odbędą się od poniedziałku do piątku na terenie kina. Zostało już kilka miejsc, więc zapraszamy dziś od godziny 12!

Podczas pierwszego dnia imprezy odbył się POKAZ MODY marek modowych tworzonych przez lokalnych projektantów, których stoiska znajdują się również na parterze kina.
W pokazie jako modele wzięli udział przyjaciele i wolontariusze, a make-upem zajął się zaprzyjaźniony wrocławski salon kosmetyczny BELLISSIMA ATELIER (kliknij)
Prezentowane marki to: 
PANATO
JOLLY GOOD FELLOW
DAMY DWORU
SZARAKOWO
TOSTI ZOKI

Zapraszamy na film z pokazu (KLIKNIJ W ZDJĘCIE):piątek, 20 marca 2015

POKAZ MODY

Już jutro startuje 3 edycja Ręki Dzieła Fest w kinie Nowe Horyzonty! Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich od godz. 12 do 20 w sobotę i niedzielę. 
Jako event artystyczny pierwszego dnia 3 edycji RDF odbędzie się POKAZ MODY wrocławskich projektantów, którzy własnoręcznie szyją, ozdabiają, przerabiają swoje pomysły na ubrania. Pokażemy sześć kolekcji marek: PANATO, JOLLY GOOD FELLOW, MORELOVE, DAMY DWORU, SZARAKOWO i TOSTI ZOKI.
Ubrania prezentować będą przyjaciele projektantów oraz wolontariusze. 
O markach podczas pokazu opowiadać będzie dyrektor artystyczny Ręki Dzieła Fest, Anna Jur.
Ubrania będą do zdobycia podczas trwania kiermaszu przez dwa weekendy (21-22 i 28-29 marca, w godz. 12-20)

Pokaz odbędzie się o godz. 17 na parterze kina Nowe Horyzonty / Kazimierza Wielkiego 19a, Wrocław.

Tutaj próbka tego, co zobaczycie na pokazie:


TOSTI ZOKI


czwartek, 19 marca 2015

DARMOWE WARSZTATY 3 EDYCJI RDF

W sobotę i niedzielę (21 i 22 marca), podczas kiermaszu (godz. 12-20) w kinie Nowe Horyzonty będzie można zapisać się na darmowe warsztaty, które odbywać się będą na terenie kina w tygodniu. Codziennie oferujemy blok tych samych warsztatów, czyli:
WARSZTAT PATCHWORKU
WARSZTAT SZYCIA ZABAWEK I OZDÓB Z RECYKLINGU
WARSZTAT TWORZENIA WIANKÓW
WARSZTAT OZDÓB WIELKANOCNYCH
Celem zajęć jest podstawowa prezentacja technik rękodzielniczych oraz przetestowanie ich przez uczestników poprzez wykonanie własnych dzieł.

Co podczas zajęć będzie się działo, co trzeba mieć ze sobą... to najczęściej zadawane pytania.
Na warsztatach zapewnione są podstawowe materiały do wykonania próbek, które prezentowane będą w jego trakcie. Na warsztaty Szycia Zabawek z Recyklingu i warsztaty Patchworku warto przynieść dodatkowo własne materiały (ścinki, nieużywane kawałki tkanin, skór, szmatek.. wszystko co jeszcze dobrze wygląda a nie ma co z tym zrobić:)). Szczegółowe informacje udzielać będziemy w specjalnie oznaczonym stoliku ZAPISY NA WARSZTATY na parterze kina Nowe Horyzonty.
21 marca w sobotę w godz. 16-17.30 będzie przerwa w zapisach, ze względu na Pokaz Mody, który odbędzie się na tej samej przestrzeni (prosimy o wyrozumiałość).

Plan warsztatów (codziennie od poniedziałku do piątku - przypominamy, na warsztat zapisujemy się w wybrany jeden dzień, blok warsztatowy codziennie jest taki sam)

godz. 16 WARSZTAT OZDÓB WIELKANOCNYCH
godz. 16 WARSZTAT TWORZENIA WIANKÓW
godz. 17 WARSZTAT SZYCIA ZABAWEK Z RECYKLINGU (czwartek - godz. 18)
godz. 18.30 WARSZTAT PATCHWORKU


ZAPRASZAMY!!!


środa, 18 marca 2015

STOISKO WIELKANOCNE

Ręki Dzieła Fest odbywa się przed świętami nie przypadkowo. Podczas 3 pełnej edycji pojawi się wśród nowych artystów Stoisko Wielkanocne, na którym znajdziecie wyjątkowe dzieła świąteczne. Przygotowane one zostały przez artystów, których już mogliście spotkać na poprzednich edycjach RDF, a dzieła ich sobie wyjątkowo chwalicie:) Pojawią się więc między innymi karty i scrapbookingowe gadżety od LADYBUG, ceramiczne zające od VELVET CRAFT, modelinowa biżuteria od ŁASUCHOWO czy jaja dekorowane metodą decoupage od LAND ART.
Zapraszamy gorąco na parter kina 21-22 i 28-29 marca, w godzinach 12-20!!!
Adres: kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a, Wrocław

VELVET CRAFT / ceramika:


wtorek, 17 marca 2015

KULKI PAWIANA

Kulki Pawiana powstały z potrzeby artystycznego wyżycia się na koralikach. Oryginalne połączenia, materiały z całego świata oraz odnajdywanie piękna w rzeczach które są już niepotrzebne to główne cechy naszej biżuterii.
Najnowsze dzieła to dość minimalistyczne kolorowe naszyjniki, ozdobione koralikami szaliki oraz duże kolczyki w stylu etno.MALINOWO

MALINOWO to kosze na różne różności, maskotki, akcesoria do sesji zdjęciowych i wiele oryginalnych dzieł handmade.


poniedziałek, 16 marca 2015

PAULA SZAREJKO

Unikatowa biżuteria i produkty  projektowane pod kątem wytwarzania ich na drukarce 3d. Każdy obiekt projektuje i wykonuje Paula, pracująca na personalnym fabrykatorze marki ZMorph.


SZ.P.ULKA

Początkująca twórczyni rękodzieła Urszula, która tworzy zwierzęta (zwłaszcza sowy i koty) wypchane po brzegi/szwy kulką polipropylenową.


niedziela, 15 marca 2015

PIKLUS

PikLus to marka tworzona przez dwie osoby. Biżuteria okiem kobiety i mężczyzny. Nasz ulubiony materiał to żywica, która daje nieograniczone możliwości twórcze. Z jednej strony romantyczne kwiaty na zawsze zamknięte w przezroczystym tworzywie, z drugiej recykling elektroniki i innych drobnych przedmiotów. Wykorzystujemy też kredki, które kleimy, szlifujemy i polerujemy, aby stworzyć geometryczne wzory, które na pierwszy rzut oka kredek nie przypominają. Fascynacja kolorem poszła dalej - haft sutasz stał się ważną częścią prezentowanej przez nas twórczości. Jesteśmy wielozadaniowi, bawimy się próbując nowych technik, materiałów i połączeń.

KROPKA

KROPKA czyli Monika opowiada o sobie:
Zajmuję się malowaniem na tkaninach: torby /zwane taśkami/, poszewki i małe taśki na różności. Również koszulki czy bluzy. 
Idea Kropki powstała około dwóch lat temu. Miałam po prostu dość widoku latających wszędzie worków foliowych. Postanowiłam stworzyć produkt, który zachęci do korzystania z toreb materiałowych. 
Poszukiwania tkanin trwały trochę czasu: obecnie staram się zaopatrywać w tkaniny wykonywane w Polsce /bawełną oraz len mam z Dolnego Śląska/. Używam farb na bazie wody, które nie spierają się przy temp poniżej 40st.
Każdy mój produkt jest unikatowy - nawet, jeżeli używam popularnego wzoru /aparat czy rower/, a prace nie mają ograniczenia płciowego czy też wiekowego.
Zapraszam serdecznie do zapoznania się ze zdjęciami kilku moich prac oraz do odwiedzenia mojej strony na fb: https://www.facebook.com/kropka.handmade


sobota, 14 marca 2015

PIRACKA WYTWÓRNIA PRZESTRZENI

Piracka Wytwórnia Przestrzeni to biżuteria nautyczna, przestrzenna oraz wyrazista,
tworząca formy czasem industrialne a czasem orientalne.

https://www.facebook.com/PirackaWytworniaPrzestrzeni


KAYA ART

Dziś prezentacja szydełkowych cudów tworzonych przez Kaję.
"W zeszłym roku wróciliśmy z mężem z emigracji postanawiając założyć własne działalności, byleby nigdy więcej nie pracować w korporacji. Wybraliśmy „być”, zobaczymy czy nam się to uda. W mojej rodzinie nie szydełkowano. Mimo to, moje pierwsze próby zaczęły się w podstawówce, gdy trzeba było ‘’ubrać’’ lalkę Barbie;) 
Na poważnie zajęłam się szydełkowaniem w zeszłym roku, kiedy byłam na przymusowym urlopie zdrowotnym, i wtedy właśnie stwierdziłam, że jest to coś, co chciałabym robić w życiu. Oprócz tego odkryłam pyrografię i wypalanie drewna jest drugim moim zajęciem. 
Moje „flagowe” wyroby to podkładki  pod kubki, głównie w kształcie sów, breloczki - sówki, misie i naszyjniki a wypalam głównie ozdobne zawieszki i podkładki pod kubki. Staram się cały czas poszerzać asortyment i urozmaicać go, tak by zarówno dzieci jak i dorośli znaleźli coś dla siebie." - mówi o sobie Kaja.


piątek, 13 marca 2015

AN BRACELETS

AN BRACELETS Anna Nawrot
Polska Marka oferująca biżuterię zgodną z najnowszymi trendami. Szeroki wybór bransoletek wykonywanych z wysokiej jakości materiałów w krótkich, pojedynczych seriach. Istnieje możliwość indywidualnego  modyfikowania modeli.


SUS TOYS

SUS TOYS to wystrój wnętrz, akcesoria, zabawki a także i ubranka. To jedna mama i jej przybory do dziergania. Wszystkie projekty powstają w niewielkiej przydomowej pracowni rysunkowo- sitodrukowo- szwalniczej. Farby są bezpieczne dla dzieci (posiadają atest OKO-TEX standard 100), a materiały z których powstają "rękoczyny" to tylko polskie naturalne tkaniny- przede wszystkim len i bawełna. Skład susowej bandy ciągle się rozrasta. Największą inspiracją jest malutki człowiek, którego ciekawość nie zna granic i nieustanna tęsknota do natury. Sprawcami całego sus-owego zamieszania są Suslik Franek i Klunia Janka- najpiękniejsze inspiracje:)

 

czwartek, 12 marca 2015

KOGEL MOGEL

RDF Wiosna 2015 pełne będzie wielkanocnych akcentów. Jedno ze stoisk to KOGEL MOGEL, początkująca artystka rękodzieła Kamila, zaprezentuje urokliwe pisanki.
Kamila o sobie:
W ramach zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Kogel Mogel zaprezentuje się, jak na ten przysmak przystało, przede wszystkim – jajkami. Znajdziecie tu różne techniki począwszy od decoupage'u, przez relief, do ręcznie malowanych skorupek, zdobionych wstążkami, perełkami, kamykami itp.
Ponieważ kocham nietuzinkowe przedmioty i uwielbiam robić je sama, w moich pracach znajdziecie również wszelkiego rodzaju pudełka, słoiki, literki do dziecięcych pokoików, poduchy i to co aktualnie zaprzątnie moją głowę, czyli taki artystyczny Kogel Mogel. Już niebawem wszystkie te rzeczy będziecie mogli podziwiać na stronie www.kogelmogel.eu Przy okazji zapraszamy gorąco do udziału w darmowych warsztatach ozdób wielkanocnych w postaci uroczych zajączków, kurczaczków etc... Zapisy odbędą się 21 i 22 marca na parterze kina Nowe Horyzonty w oznaczonym miejscu. Udział można wziąć w wybrany dzień, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.
Po więcej ozdób wielkanocnych zapraszamy do stoisk naszych artystów!


poniedziałek, 9 marca 2015

BETSY PETSY

Urocze lale, gadżety dla maluchów, włóczkowe fantazje.. dziś prezentujemy kolejnego wystawcę RDF Wiosna 2015 czyli BETSY PETSY.
Beata, twórczyni marki pisze o sobie:
"Jestem mamą trzech córek.
Z wykształcenia  magistrem ekonomii, z zamiłowania twórcą i miłośniczką lalek oraz ręcznie wykonanych przedmiotów/zabawek dla dzieci.
Pomysł szycia lal, zrodził się parę lat temu. A wszystko za sprawą moich córeczek, które nudząc się poprosiły byśmy coś razem stworzyły.
Zaczęło się od wspólnego lepienia i malowania aniołów z masy solnej co wydobyło ze mnie zapomnianą pasję tworzenia i czerpania z tego radości. Potem przyszła kolej na filcowanie, szycie i tak małymi kroczkami zaczęły powstawać maskotki i lalki. A gdy niespodziewanie trafiłam na warsztaty ceramiczne, zafascynowała mnie glina i jej możliwości.

Inspirują mnie kolory, tkaniny, muzyka, rysunki moich dzieci.
Tworzę dzięki moim dziewczynkom, które dodają mi skrzydeł kiedy tak prawdziwie zachwycają się moim nowo powstałym dziełem. To przede wszystkim dla nich tworzę, by uwrażliwić je na przedmioty tworzone z pasją i duszą.By pokazać im, że zabawki to tak naprawdę małe dzieła sztuki w odróżnieniu od plastikowych, bezdusznych tworów jakie w dzisiejszych czasach rozpanoszyły się w dziecięcym świecie."
 

piątek, 6 marca 2015

MALINA CRAFTS

Prezentujemy Wam dziś markę MALINA CRAFTS. W jej ofercie znajdzie torby płócienne, akcesoria dla psów (ubranko, chusty), kominy.
"Staram się wykorzystać do tego nietypowe tkaniny, a spora część z nich zdobiona jest haftem maszynowym. Przedmioty, które tworzę przeznaczone są dla fanów fantastyki, właścicieli zwierzaków oraz osób lubiących nietypowe rzeczy" - opowiada artystka.

Zobaczcie galerię wybranych produktów MALINA CRAFTS - duuuużo więcej znajdziecie na stoisku 21-22 i 28-29 marca podczas RDF Wiosna 2015 w kinie Nowe Horyzonty:)


czwartek, 5 marca 2015

NA MASZYNIE

Wśród wystawców 3 edycji RDF znajdziecie stoisko NA MASZYNIE, czyli ubrania, dodatki do garderoby i domu - ręcznie szyte, wymyślane, zabawne i poważne. " W pracowni Na Maszynie tworzymy z pasją produkty codziennego użytku. Wykorzystujemy kolory, faktury i formy, by tworzyć odzież i akcesoria. Bawimy się farbami i kształtami, by Wasze wnętrza stały się wyjątkowe. Zajrzyjcie i wybierzcie wśród unikatowych produktów coś dla siebie." - opisuje Justyna, z NA MASZYNIE.


środa, 4 marca 2015

LILI JUNE

Od dziś rozpoczynamy prezentację artystów - wystawców 3 edycji Ręki Dzieła Fest.
Pierwsza z nich to marka LILI JUNE i jej urocze naszyjniki z dmuchawcami:

Kolekcja naszyjników MAKE A WISH wypełnionych niewielkimi, delikatnymi i ulotnymi nasionkami dmuchawca.

Dmuchawiec jest symbolem inteligencji, otwartego umysłu, siły przetrwania, czystości, szczęścia. Ofiarowany przez kogoś - uznawany jest za symbol absolutnej wierności i początku czegoś nowego. Według Irlandzkiej tradycji mlecze są symbolem szczęścia i pięknej pogody w dniu ślubu. Dlatego są również pięknym symbolicznym podarunkiem dla Panny Młodej. W naszych rodzinnych stronach mówi się że jeśli dmuchniemy pierzasty puszek, dmuchawiec przekaże Twoje myśli Twoim najbliższym lub spełni wyszeptane w myślach marzenie.

Zamknięte w szklanych buteleczkach symbole szczęścia możesz mieć zawsze przy sobie, a kiedy nadejdzie właściwa chwila wystarczy wypowiedzieć życzenie.

ZAPRASZAM do świata marzeń…
Make a Wish with Lili June


PIOSENKA RĘKI DZIEŁA FEST 2015!

Z dumą prezentujemy klip i piosenkę o Ręki Dzieła Fest 2015! To pierwszy obrazek w tym roku do piosenki, którą napisał Dawid Zając a przepięknie zaśpiewała Marta Kołodziejczyk (wrocławscy muzycy). Zdjęcia do "klipu" wykonała Anna Jur, obrazek został ułożony metodą poklatkową. Bohaterami tego teledysku są dzieła wykonane przez naszych artystów: Ula Jagielnicka, Pracownia Siedem Kruków, Szarakowo, Sutasz by Ginger, Łasuchowo, Velvet Craft, Ladybug i Es Flores. 
Zapraszamy na przygody rękodzieła wędrującego Wrocławiu:)

 

poniedziałek, 2 marca 2015

Program 3 edycji Ręki Dzieła Fest

Zapraszamy do zapoznania się z programem 3 pełnej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła w kinie Nowe Horyzonty! Całość znajdziecie TUTAJ (kliknij)

Od środy na tej stronie prezentujemy wizytówki artystów (opisy i zdjęcia prac), a już jutro premiera naszej piosenki i klipu o Wrocławiu i rękodziele, nad którą ciężko ale z wielką satysfakcją pracowaliśmy w lutym:)))

Imprezie patronuje oczywiście PAN JELON!