KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

5 EDYCJA RDF 2016Po raz piąty Fundacja Paliwo Artystyczne przygotowała pełną edycję Ręki Dzieła Fest w kinie Nowe Horyzonty. Dwupiętrowy kiermasz, pokaz slajdów fotografii otworkowej, darmowe warsztaty rękodzieła oraz akcja Dzieci Motyle to zestaw atrakcji wiosennego święta wrocławskich artystów rękodzieła.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM RĘKI DZIEŁA FEST:


12-13 i 19-20 marca, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła warsztaty /parter i I piętro kina Nowe Horyzonty/

12-13 marca, godz. 12-20 – pokaz slajdów fotografii otworkowej i zapisy na darmowe warsztaty /parter kina Nowe Horyzonty/

12 marca, godz. 12-15 – akcja Dzieci Motyle /parter kina Nowe Horyzonty/

14-18 marca, godz. 16-19 – darmowe warsztaty*: 
Szycie Workoplecaków
Szydełkowanie
Decoupage
Ozdoby Folkowe
/drugie piętro kina Nowe Horyzonty/
 

Ręki Dzieła Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się już w artystyczny obraz Wrocławia. Z edycji na edycję przybywa coraz więcej utalentowanych wystawców, z darmowych warsztatów korzysta zawsze komplet chętnych, a letnie kiermasze w Przejściu Żelaźniczym cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Pełne edycje wiosenne i zimowe klasycznie odbywają się w kinie Nowe Horyzonty.

Piąta edycja wzbogacona została w atrakcje rękodzielnicze dla dzieci. W dniu otwarcia, czyli 12 marca, w godz. 12-15 Fundacja Paliwo Artystyczne oraz kino Nowe Horyzonty bardzo serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na akcję: Dzieci Motyle. Na parterze kina dzieci udekorują sobie kolorowe motyle skrzydła i staną się zarazem pięknymi symbolami wiosny.
W pierwszy weekend będzie można zapisać się również na warsztaty odbywające się popołudniami, od poniedziałku do piątku, na drugim piętrze kina. Warsztaty polegają na pokazie przygotowanych wyrobów, prezentacji metod tworzenia oraz krótkim ćwiczeniu uczestników. Tym razem będzie to szycie workoplecaków, szydełkowanie, decoupage i ozdoby folkowe. Udział we wszystkich warsztatach oraz akcji Dzieci Motyle jest bezpłatny.

12 i 13 marca będzie można podziwiać slajdy wyjątkowych fotografii tworzonych metodą otworkową. Tą pierwotną techniką tworzenia zdjęć zajmują się również artyści we Wrocławiu. To przegląd ich prac prezentowany będzie na ekranie umieszczonym na parterze kina. Prezentacji towarzyszyć będą bogate opisy, z których każdy odwiedzający dowie się więcej na temat dawnych sposobów budowania aparatów, technik uzyskiwania efektów oraz wiele innych ciekawostek w tej dziedzinie.

Najważniejszym punktem Ręki Dzieła Fest są oczywiście lokalni twórcy. Ich stoiska podzielone zostaną na strefy: parter – biżuteria, zabawki, dodatki oraz I piętro – moda i dekoracje domu. Nie zabraknie również ekspozycji malarskich.
Będzie to wspaniała okazja do sprawienia sobie lub komuś bliskiemu fantastycznego prezentu, rozmowy z artystami oraz inspiracji do własnej twórczości.

Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem Miasta Wrocław, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty.


Szczegółowe informacje, prezentacje artystów oraz ciekawostki związane z tym wyjątkowym świętem rękodzieła we Wrocławiu można śledzić na specjalnym blogu www.rekidziela.bolgspot.com oraz www.facebook.com/rekidziela .* Bloki warsztatowe codziennie są takie same, uczestnictwo w warsztacie to jedno popołudnie a mnóstwo zabawy i satysfakcji:) Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16-19), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.
 

Organizator: Fundacja Paliwo Artystyczne