KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

piątek, 4 grudnia 2015

MONIKA STANISŁAWSKA

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła także Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie i Marketing . Zajmuje się fotografią, malarstwem, grafiką warsztatową, multimediami oraz video-artem. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Wystawiała m.in. w Parlamencie Europejskim, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, w BWA we Wrocławiu i Muzeum Karkonoskim.
Współpracowała przy powstaniu i realizacji projektu "pociąg do nieba”. Jest współtwórcą projektu All That Jazz realizowanego we Wrocławiu.
W jej twórczości odnajdujemy inspiracje taszyzmem Jacksona Pollocka i tzw. Gorącą abstrakcją. Jej dzieła to intymne zapisy otaczającej ją rzeczywistości, osobistych przeżyć i osobniczych relacji międzyludzkich. Tytuły prac stworzonych w technikach graficznych, akrylu czy fotografii, same mówią wiele o autorce, jej uczuciach, pragnieniach i doznaniach. 
Sztuka ta odnosi się wprost do nastroju chwil minionych, ale jednocześnie jest to też transcendentalna opowieść o marzeniach, szczęściu i przemijaniu.