KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

czwartek, 7 czerwca 2018

HOUSE OF PAPERS / ILLU MILLU / IMKA / JAGODA STĄCZEK / JAKUB LIPKE / GRAŻKA ART / KOA

Prezentujemy wystawców letniej edycji Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", która odbędzie się 15-16-17 czerwca, 27-28-29 lipca, 24-25-26 sierpnia w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Od godz. 12 do 20, wzdłuż całej uliczki, prezentować swoje rękodzieło będzie ok 100 lokalnych artystów. 
Codziennie na naszym blogu oraz stronie www.facebook.com/rekidziela pokazujemy zestaw twórców i ich dzieła. 
Zapraszamy gorąco!

HOUSE OF PAPERS


Zaliczam się do grona tych szczęściarzy, którzy łączą swoją pasję, hobby z pracą. Projektuję i wykonuję personalizowane zaproszenia ślubne, komunijne, na Chrzest Święty, na sesje fotograficzne, kartki okolicznościowe oraz exploding boxy. To oryginalna i niepowtarzalna alternatywa dla tradycyjnych kartek z życzeniami. 
ILLU MILLU

IlluMillu to marka oferująca printy i pocztówki z ilustracjami Mileny Młynarskiej (@illumillu), polskiej ilustratorki, znanej z barwnych prac inspirowanych światem baśni, legend i japońkiej animacji.IMKA
IMKA to produkty użytkowe, dekoracyjne oraz biżuteria o unikatowym charakterze. Wszystkie produkty są projektowane i wytwarzane ręcznie we Wrocławiu przeze mnie - Irminę Helak. Główną metodą produkcji jaką stosuje jest odlewanie z barwionej masy lejnej, a cały proces wytwarzania składający się z kilku etapów zajmuje około dwóch tygodni. Produkty wykonuję z porcelany oraz kamionki, a następnie wypalam w piecu w temperaturze 1260 stopni Celsjusza dzięki są funkcjonalne i wytrzymałe, stosowane przeze mnie szkliwa dopuszczone są do kontaktu z żywnością. Unikatowa technika oraz w pełni ręczna produkcja sprawiają że każdy wyrób jest oryginalny i niepowtarzalny. 
JAGODA STĄCZEK 
Absolwentka ASP w Krakowie, tworzę w rodzinnym mieście Wałbrzychu, bo jest to miejsce inspirująco dziwne. Cechuje mnie fanatyczny zachwyt komisami książkowymi i antykwariatami- w ramach pamiątek z podróży 5 kilo lokalnych starych książek i czasopism. W Nowej Zelandii musiałam zostawić buty, żeby w to miejsce zabrać trochę makulatury. Moja ukochana technika to oczywiście kolaż ( taaaak stary papier) i ilustracja. Każda z prac, czy to kolaż czy ilustracja wykonywana jest ręcznie, skanowana w wysokiej jakości i wraca do Was jako plakat, którym możecie ozdobić swoje ściany. Współpracowałam m.in z magazynami Newsweek Psychologia, Zwierciadło czy K-mag.
JAKUB LIPKE
Jakub Lipke -  Wrocławski rękodzielnik z włóczki i szydełka, tworzę wspaniałe, unikatowe, kolorowe torebki dla każdego.
GRAŻKA ART
Od przeszło dwunastu lat zajmuję się rękodziełem artystycznym. Zaczęłam najpierw od robótek na drutach: swetry, szaliki, czapki, rękawiczki, torebki.Później doszło do tego malowanie na jedwabiu, wyrób biżuterii artystycznej z modeliny, ceramiki, kamieni półszlachetnych i szlachetnych, a także srebra. Ostatnio zajmuję się też decoupagem, wyszywaniem i szydełkowaniem.
KOA
KOA to głównie biżuteria, ale znajdą się też lalki czy torby. Wszystko oczywiście hand made. Tworzę z potrzeby serca, a pomysły „rodzą się” w głowie każdego dnia. Robię rzeczy niepowtarzalne, zazwyczaj po jednej sztuce danego wzoru. Cenię naturalność dlatego tworzę z materiałów takich jak: skóra, filc, drewno, kamienie naturalne. Uwielbiam również elegancję więc w biżuterii znajdą się perły, kryształy, cyrkonie czy szklane koraliki.