KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

poniedziałek, 11 czerwca 2018

S-TWORZENIA / SZYDEŁKOWE SNY / ŚMIETKI / TAKI TO ART / TETIANA KIJAK / THE IMAGINARIUM / TOREBKI ENERGETYCZNE / STUDIO RĘKODZIEŁA U MONIKI

Prezentujemy wystawców letniej edycji Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", która odbędzie się 15-16-17 czerwca, 27-28-29 lipca, 24-25-26 sierpnia w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Od godz. 12 do 20, wzdłuż całej uliczki, prezentować swoje rękodzieło będzie ok 100 lokalnych artystów.
Codziennie na naszym blogu oraz stronie www.facebook.com/rekidziela pokazujemy zestaw twórców i ich dzieła.
Zapraszamy gorąco!

S-TWORZENIA

Zaczęło się niewinnie - od przyjaciółki, która zademonstrowała, jak z kawałka wełny ufilcować swoje własne kolczyki. Po paru ładnych latach S-tworzenia oferują rękodzieło we wszystkich możliwych odsłonach- od biżuterii, tworzonej z modeliny, filcu czy drewna aż po ręcznie szyte pluszaki, poszewki, torby i poduszki. Coś dla siebie znajdzie i mól książkowy i geek, kocia mama i fascynat gier komputerowych oraz seriali.


 




 
 
SZYDEŁKOWE SNY

Żadna impreza nie jest udana bez pysznych deserów. Wiadomo, że słodycze mają pozytywny wpływ na nasz nastrój. Wystarczy jedno ciasteczko, żeby być w dobrym humorze cały dzień. Ale cóż robić, gdy jesteś na diecie? W takim razie też możesz dostać swoją dawkę hormonu szczęścia! Dlatego Szydełkowe Sny proponują Ci biżuterię oraz zabawki w kształcie słodkich deserów, ręcznie robione na szydełku. Broszki-pączki i kolczyki-ciasteczka zapewnią wesoły nastrój ich właścicielom. I to wszystko bez szkody dla sylwetki! Ozdoby do włosów, bransoletki i naszyjniki w kształcie soczystych owoców, warzyw oraz pięknych kwiatów będą idealnymi prezentami dla osób ceniących oryginalny styl.






ŚMIETKI

Biżuteria, przedmioty użytkowe i dekoracyjne oraz maskotki to w pełni autorskie prace, wykonane ręcznie przez absolwentkę wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.





  


TAKI TO ART

Nowatorsko i eksperymentalnie łączę style i techniki tak aby moje prace były oryginalne i niepowtarzalne - zawsze będą dekoracyjne, czasami również  użytkowe. Wiele propozycji to efekt wyobraźni własnej ale chętnie słucham wskazówek i uwag - uczą mnie, motywują i poszerzają horyzonty. Wykonuję prace również na zamówienie tzn. inspirowane sugestiami przyszłego Właściciela. 
Aktualnie pochłania mnie technika utwardzania tekstylnego! Technika nie bardzo jeszcze znana dzięki czemu szczególnie oryginalna, dająca wiele możliwości i zastosowań. Stale pracuję nad uatrakcyjnieniem techniki Decoupage, który łącze np. z rzeźbą i oczywiście zabawą kolorem. Nie ograniczam się w pracy twórczej, nie standaryzuję. Mam tylko 1 zasadę: nie upublicznię niczego czego sama nie uznam za godne pokazania.    





 
TETIANA KIJAK

Nazywam się Tetiana Kijak. Urodziłam się w Równem na Ukrainie. Obecnie mieszkam i tworzę we Wrocławiu. Z wykształcenia jestem filologiem, a w wolny czas lubię uprawiać reki dzieło. W swoim dorobku mam rzeczy wyplatane z wikliny papierowej, trochę biżuterii koralikowej, oraz obrazy wykonane w różnych technikach artystycznych. Ostatnio fascynuję się ukraińską tradycyjną techniką ornamentu artystycznego – „Petrykiwką” (w 2013 roku UNESCO nadało petrykowskiej sztuce ornamentu status światowego dziedzictwa kultury). Tą techniką maluję obrazy, dekoruję ubrania, meble, rzeczy.





THE IMAGINARIUM

The Imaginarium już od kilku lat jest stałym bywalcem RDF Pod Chmurką. Tym razem zaproponuję przezroczyste torebki, które można było zobaczyć już w ubiegłym roku. Można nadać im indywidualny charakter dzięki transparentnemu wnętrzu. Romantyczna dusza może wypełnić je kwiatami, osoby, które lubią nowoczesny styl będą miały do wyboru metaliczne kosmetyczki, chociaż tak naprawdę każdy może wystylizować ją dokładnie tak, jak chce. Niezależnie od umieszczonych w niej dodatków z pewnością będzie wyróżniać się spośród innych. 








TOREBKI ENERGETYCZNE

Torebki Energetyczne od Iris to wrocławska marka, której znakiem rozpoznawczym są  kolorowe torby w stylu boho i folk. Torebki tworzone są w pojedynczych egzemplarzach lub krótkich seriach. Każda z nich szyta jest starannie , z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, dzięki temu mogą służyć przez wiele lat. Materiały będące podstawą toreb to ekologiczne zamsze, grube płótna i mocna bawełna.  Jednak tym, co je wyróżnia są zdobiące je tkaniny przywożone z podróży, wyszperane w małych sklepikach lub pozyskane drogą recyklingu  oraz oryginalne taśmy i ludowe krajki.
Letnie propozycje to znane i lubiane torebki z motywem orientalnym, Nowością będzie seria toreb i torebek z motywem mandali. Nie zabraknie także toreb z motywami roślinnymi – dużych i pakownych.  





 
STUDIO RĘKODZIEŁA U MONIKI

Odrobina rękodzieła w moim wykonaniu. Ostatnio głównie szyję. Poduszki ozdobne, misie, króliczki, owieczki, myszki, komplet dla dzieci do wózków, łóżeczek i dla przedszkolaków, laleczki z których jestem mega dumna. Tipi też się znajdzie w mojej pracowni.