KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

czwartek, 7 czerwca 2018

KOPAŁKO / KRYSZTAŁKOWE FIRANY / KUNDELINCHI / LA CZAPA KABRA / LADYBUG / LILIANA MENA / LILULA

Prezentujemy wystawców letniej edycji Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", która odbędzie się 15-16-17 czerwca, 27-28-29 lipca, 24-25-26 sierpnia w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Od godz. 12 do 20, wzdłuż całej uliczki, prezentować swoje rękodzieło będzie ok 100 lokalnych artystów.  
Codziennie na naszym blogu oraz stronie www.facebook.com/rekidziela pokazujemy zestaw twórców i ich dzieła.  
Zapraszamy gorąco!
 
KOPAŁKO
 
Miedź, beton i drewno to materiały, z których tworzę elementy wyposażenia wnętrz. W mojej pracy stosuję tradycyjne metody obróbki miedzi, łącząc je z niebanalnym designem. Moje prace mają być przede wszystkim praktyczne. Często tworzę przedmioty uwzględniając indywidualne potrzeby zamawiających. Wśród moich produktów znajdziesz m.in. akcesoria dla miłośników roślin domowych oraz fanatyków klimatycznego oświetlenia.


KRYSZTAŁKOWE FIRANY

Wykonuję własnoręcznie elementy wystroju wnętrz: kryształkowe firany, zawieszki, zazdrostki, elementy dekoracyjne żyrandoli, czy luster, a także szydełkowe firany i  zawieszki na okno z dodatkiem  kryształkowych elementów.


KUNDELINCHI

Jesteśmy polsko-słowacką parą, którą połączyła miłość do natury. Pragnąc tą miłość zaszczepić w sercach innych ludzi, zaczęliśmy tworzyć nasze "okruchy przyrody" - biżuterię i artykuły do wystroju wnętrz, dla których główną inspiracją jest właśnie natura. W naszej pracy wykorzystujemy takie materiały, jak drewno, suszone liście i kwiaty. Większość z tych rzeczy znajdujemy sami podczas naszych licznych wędrówek po polsko-słowackich bezdrożach. Swoją pracą chcemy pokazać ludziom piękno naszej rodzimej przyrody. Głęboko wierząc w to, że zachwyceni jej urokiem, zechcą o nią dbać i ją chronić.


LA CZAPA KABRA

La Czapa Kabra - czapki, kominy i inne szydełkowe wyczyny. Czapki nawet dla najbardziej wymagających głów.

 
 LADYBUG

Ladybug to wszystko to, co da zrobić się z papierem i wolnym czasem - mój warsztat produkuje kartki, albumy, pudełka. Z kolorem, formą i mocą. Ręcznie i z energią. Na pełnej inspiracji z przyrody, smaków i ludzi. Ladybug skleiła się z resztek papierów, klimatu świąt, kawałków snów i kilku guzików. Dziś jest moim alter ego.


LILIANA MENA


Posiadam małą pracownię krawiecką we Wrocławiu. Pochodzę z Paragwaju. Wcześniej przez kilka lat prowadziłam swój butik w Sewilli w Hiszpanii. Projektuję i wykonuję ubrania i dodatki takie jak: chusty, kolie, kolczyki, bransoletki, czapki, torby. Wykorzystuję różne materiały i techniki takie jak np. szydełko, struny do gitary, drut. Ubrania i torebki wykonuję z różnych materiałów, także wykorzystując metodę batiku. 
 

LILULA

Lilula to młoda marka, która powstała z czystej pasji i miłości do wszelkiego rodzaju rękodzieła. Lilula przede wszystkim szydełkuje i szyje, ale również kocha przelewać na papier swoje emocje za pomocą ołówka czy przeplatać sznurki tworząc nietuzinkowe łapacze snów i inne dekoracje do pomieszczeń. Początkowo tworzenie było dla mnie jedynie czystym sposobem na wypełnienie wolnego czasu, z chwilą kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, Lilula stała się dla mnie sposobem na życie, które chce spędzić intensywnie, dzieląc się i zarażając swoją pasją i wyobraźnią innych.
Wierzę, że w każdym drzemią jakieś zdolności, które trzeba wydobyć z wnętrza i dzielić się nimi z innymi, bo to największe bogactwo naszego „ja”.