KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

poniedziałek, 11 czerwca 2018

REFKAART / RĘKOUNIKATY / ROBERT MIKULSKI / RÓBMY TO / SAJO / SAMACUT / SINGALOVE / SPARROW MANUFACTORY

Prezentujemy wystawców letniej edycji Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", która odbędzie się 15-16-17 czerwca, 27-28-29 lipca, 24-25-26 sierpnia w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Od godz. 12 do 20, wzdłuż całej uliczki, prezentować swoje rękodzieło będzie ok 100 lokalnych artystów.
Codziennie na naszym blogu oraz stronie www.facebook.com/rekidziela pokazujemy zestaw twórców i ich dzieła.
Zapraszamy gorąco!
REFKAART

Na rynku jestem od ponad dwóch lat i ciągle jeszcze szukam inspiracji. Swoje pomysły staram się zamieniać w niepowtarzalne uszytki.  Co można znaleźć w mojej ofercie: głownie szyje ubrania dla dorosłych bluzy, sukienki, spodnie i spódniczki, kocyki z tkaniny minky, które otulą nawet największe zmarzluchy, niezależnie od wieku, ręcznie wykonane przytulanki: koty, sowy, żyrafy, króliki, krasnale, słonie i psy. Będą idealnym prezentem dla każdego malucha i będą jego najwierniejszymi przyjaciółmi. Każdego dnia staram się ubogacić naszą ofertę nowymi pomysłami. Wszystkie są oryginalne i należą do mnie. Zaprojektuj swoją bluzę to nowość na mojej stronie możesz wybrać sobie bluzę i samemu dobrać kolory.
RĘKOUNIKATY

Wykonywane przeze mnie malarstwo na szkle inspirowane jest sztuką i kulturą ludową i moimi prywatnymi zainteresowaniami, wynikającymi z wykształcenia (etnografia). Przy filcowym rzemiośle (zabawki, etui, kosmetyczki, torby na laptopa, breloki) nie tylko wypoczywam, ale również oferuję Państwu jedyny w swoim rodzaju upominek, ręcznie wykonany z filcu, koronek i aplikacji. Każdy egzemplarz jest unikatowy i niepowtarzalny.

ROBERT MIKULSKI

Prowadzę pracownie, gdzie zajmuję się rzemiosłem artystycznym. Moje prace powstają w pojedynczych egzemplarzach, co myślę czyni je unikatowymi w pewnym sensie. Również techniki , materiały, jaki i tematyka są mocno zróżnicowane, nadając im specyficzny charakter. Główną jednak cechą, która łączy większość prac, jest to, że powstają z materiałów recyclingowych. RÓBMY TO

Róbmy To to ceramika tworzona przez Joannę. Zauroczy każdego miłośnika natury. Róbmy To uwielbia spacery po łąkach i światło zachodzącego słońca. Wszystkie rzeczy wykonywane są za pomocą rąk, modelowane z poszczególnych płatów gliny, bez koła garncarskiego. Każde naczynie jest unikatowe i żyje własnym życiem. Joanna do koloryzacji używa głównie naturalnych barwników tlenków metali i kolorowych glinek oraz naturalnych szkliw nadających się do ceramiki użytkowej i kontaktu z żywnością.
Róbmy To to talerze, talerzyki, spodeczki, kubeczki i inne naczynia do użytku codziennego. Pięknie udekorują stół i nadadzą magii wspólnym biesiadom oraz niezobowiązującym spotkaniom przy kawie. Wspaniale komponują się z drewnem, lnem i naturalnymi dodatkami.


SAJO - PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

Sajo - Pracownia Artystyczna powstała z miłości do szeroko pojętej sztuki, chęci wyrażania siebie, swoich emocji i dzielnia się tym z innymi. Nazwa "Sajo" jest dość osobista bowiem tak właśnie nazywali od najmłodszych lat założycielkę Pracowni jej najbliżsi.
Co można znaleźć zaglądając do Sajo? Przede wszystkim malarstwo i rysunek zainspirowane ludźmi i ich przeżyciami. W pracowni powstają także ręcznie malow​​​​​​ane magnesy, które wykonywane są na drewienkach brzozy. Dlaczego akurat brzozy? Brzoza to drzewo o niesamowicie pozytywnej energii i taką właśnie mają przynosić nowym właścicielom magnesy. Sajo tworzy również maskotki, ozdoby z filcu, projektuje plakaty i robi wiele innych rzeczy, które warto zobaczyć.

SAMACUT
SamaCut to robione ręcznie kolaży papierowe przeniesione na koszulki, plakaty i pocztówki.

SINGALOVE

SingaLove to stylowe, unikalne, ręcznie wykonane produkty dla kotów i ich Miłośników. Marka zrodziła się z miłości do mruczków, piękna, natury i powrotu do tradycji, stąd też stawiam na naturalne surowce, wełnę czesankową oraz ekologię.
Z kotami jestem związana od dzieciństwa, dlatego dobrze znam kocią naturę, dzięki temu wszystkie moje projekty są nie tylko ekskluzywne i niepowtarzalne, ale przede wszystkim przemyślane pod względem komfortu pupilków, zaspokajają  ich podstawowe potrzeby w zakresie zabawy oraz bezpiecznej, ciepłej kryjówki na drzemkę. SingaLove to wełniane legowiska i zabawki zaprojektowane z miłości do kotów przez hodowcę, felinoterapeutkę i niepoprawną kociarę.
SPARROW MANUFACTORY
Sparrow manufactory to mała pracownia powstała w wyniku połączenia inżyniera z duszą małego artysty. Drewniane akcesoria jak przypinki do plecaków, kalendarze, ramki i inne gadżety powstałe w Sparrowie to frezowane kawałki materiałów, które swojego kształtu i atrakcyjności nabierają po ręcznej obróbce, złożeniu i wykończeniu. Głównym materiałem używanym w manufakturze jest sklejka brzozowa - jakże niedoceniany materiał pozwalający stworzyć z czegoś "bylejakiego" - coś wspaniałego.