KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

poniedziałek, 11 czerwca 2018

VELVET CRAFT / VINTI / WERANKA / WIESZAKI NA KRZAKI / WILD SPIRIT / WYDMAŃSKA / ZIĘBA / ZINAIDA TOYS

Prezentujemy wystawców letniej edycji Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", która odbędzie się 15-16-17 czerwca, 27-28-29 lipca, 24-25-26 sierpnia w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Od godz. 12 do 20, wzdłuż całej uliczki, prezentować swoje rękodzieło będzie ok 100 lokalnych artystów.
Codziennie na naszym blogu oraz stronie www.facebook.com/rekidziela pokazujemy zestaw twórców i ich dzieła.
Zapraszamy gorąco!
 
VELVET CRAFT
 
Velvet Craft to jednoosobowa manufaktura. Na RDF zaprezentuje soczyście kolorowe patery, miseczki a nawet parę kafli. Ceramiczne drobiazgi i konkrety tworzone alby nacieszyć oko i sprawić radość innym.
 
 
VINTI
 
Tworze biżuterię w stylu Vintage. Marka Vinti powstała z zamiłowania do dawnej biżuterii, bogatych zdobień i kolorów. Do pracy wykorzystuję suszone kwiaty, tworzone własnoręcznie kaboszony i oryginalne bazy biżuteryjne. Myślę, że moja biżuteria pozostawia w głowie ślad i czesto wywołuje uśmiech na twarzy. 

WERANKA

WerAnka wrocławska marka, której ubrania powstają w zaciszu domowej pracowni. Ubrania począwszy od projektu po gotowy produkt tworzy założycielka marki Anna Niżyńska. Szyje ubrania takie jakie sama chciałaby nosić, czyli wygodne i dobrej jakości. Prosta forma, niebanalne wzory dzianin oraz kroje oversize to cechy, które charakteryzują markę. W asortymencie można znaleźć bluzy, tuniki i sukienki.WIESZAKI NA KRZAKI

WnK to młoda wrocławska marka tworząca kolorowe akcesoria przydatne każdemu miłośnikowi roślin, który pragnie, by jego roślinne skarby były odpowiednio wyeksponowane. Manufaktura ta bazuje na technice makramy jednocześnie nawiązując do minimalistycznej skandynawskiej stylistyki. Znakiem rozpoznawczym WnK są kolory i ich łączenie - naturalne, a zarazem wysmakowane. Znajdziemy tu zarówno proste formy, jak i bardziej wysublimowane sploty. WnK dopasują się do każdego wnętrza nadając mu niepowtarzalny charakter!


WILD SPIRIT


Rękodziełem zajmuję się około 11 lat. Projektuję i wykonuję biżuterię ze skóry, minerałów i innych surowców naturalnych. Moją inspiracją jest natura oraz sztuka plemienna.


WYDMAŃSKA

Biżuteria to znacznie więcej niż ciekawe akcesoria, to chęć wyrażania siebie ze szczególną dbałością o najmniejszy detal, to element naszej codziennej kreacji i tego kim jesteśmy. Uważam, że w akcentach twki największe piękno. Inspirację do tworzenia biżuterii czerpię z różnych źrodeł, najczęściej są to motywy organiczne, historyzujące oraz liczne tekstury, z którymi na co dzień się spotykam. Moje projekty są odpowiedzią na współczesną potrzebę kobiet jak i mężczyzn, potrzebę ozdabiania swojego ciała, ubioru oraz posiadania spersonalizowanych i wyjątkowych dodatków.  ZIĘBA

ZIĘBA to wrocławska marka biżuterii tworzonej ręcznie, która powstaje przy zastosowaniu tradycyjnych technik jubilerskich.
Podczas letniej edycji RDF zaprezentuje kolekcję MINIMAL, z którą już mogliście się zapoznać wiosną,  teraz jednak zostanie poszerzona o unikatowe wzory przygotowane specjalnie na tę okazję.
Kolekcja bazuje na prostych formach wzbogaconych o ruch. Składa się z pierścionków, naszyjników, kolczyków i bransolet wykonanych ze srebra, które autorka własnoręcznie formuje, lutuje i poddaję obróbce końcowej. Każdy element kolekcji powstaje od początku ręcznie, co sprawia,ze różnią się one od siebie nawet w obrębie jednego wzoru, dzięki czemu każda sztuka jest unikatem.
Ruchome elementy nadają dodatkowego blasku i subtelności.ZINAIDA TOYS

Marka Zinaida toys powstała 4 lata temu. To zabawki i lalki dziergane glównie z niemechacącej się włóczki. Przytulanki Zinaida toys są bezpieczne i lubiane przez dzieci. Każda zabawka jest wykonana z miłością i ma swój charakter. Do każdego jarmarku ja się staram przygotować nowe zabawki według nowych wzorów.