KONTAKT

KONTAKT: paliwo.artystyczne@gmail.com

poniedziałek, 19 czerwca 2017

TO SILK


To SILK jest efektem moich poszukiwań atrakcyjnej i zarazem praktycznej odzieży jedwabnej do noszenia na co dzień. W szczególności dla wszystkich pań, które lubią jedwab, nie koniecznie akceptując jego wady. 
Moje pierwsze projekty na własny użytek, każdorazowo, nawet w miejscach publicznych, wywoływały nieukrywane zainteresowanie osób postronnych. Nie mogąc pozostać temu obojętna postanowiłam podjąć wyzwanie i zacząć tworzyć coraz większe kolekcje ToSilk. To kreacje zarówno typowo klasyczne jak i oryginalne-artystyczne.
Lubimy tkaniny naturalne. Połączenie jedwabiu z wełną z merynosów ma piękną niepowtarzalną fakturę i łączy w sobie ich zalety. Tkanina ta jest lekka i przewiewa. 
Ma wspaniałe walory termiczne i jest dużo mniej wymagająca w pielęgnacji niż sam jedwab i wełna z osobna. Dokładam wszelkich starań żeby moje wyroby były przede wszystkim lekkie jak jedwab i tylko muśnięte bardzo delikatną wełną. Nie są to grube filcowane produkty, przez co ładniej układają się na sylwetce. Nierówności, prześwity i przebarwienia są nieodłącznym elementem ciekawego wzornictwa.